SMART

ACADEMICA

Adres

Atıfbey Mahallesi 67. Sokak No:33 Amass Residence D:33 Gaziemir İZMİR

İletişim

Bizi Takip Edin

Instagram  |   LinkedIn 

Bilgilerinizi gönderin biz arayalım?

Macaristan'da Eğitim

Yurtdışı Eğitim'in en gözdelerinden olan ülkesi Macaristan, başkenti Budapeşte olan, konum olarak Avusturya, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Ukrayna ve Hırvatistan’a sınırları olan bir Avrupa ülkesidir ve Avrupa’nın tam ortasında yer almaktadır. 

10 milyon'luk nüfusu bulunan Macaristan'ın Üniversitelerine kabul koşulları Polonya'ya çok benzer. 

Türkiye’den herhangi bir üniversite kazanma şartı yoktur. Fakat bazı bölümlerde bazı üniversitelerin kendi sınavlarına girmeniz gerekir bu sınavlar ise tercih ettiğiniz bölümle alakalı Matematik, Kimya, Fizik ve İngilizce bilginizi ölçmeye yönelik yapılmaktadır. 

Sınavdan geçer not alırsanız direk bölüme, alamazsanız bölüm başvurusundan red cevabı almadan foundation yani hazırlık yılına kayıt olursunuz. 

Eczacılık, Tıp, Diş hekimliği gibi bölümleriyle kaliteli eğitim vermesiyle ünlü olan Macaristan genç girişimcilere de IBS ( International Business School)  yönetim bilimleri ile alakalı farklı bölümler sunar.

 

Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) yeni yönetmeliğine göre yurtdışında lisans eğitimi alan öğrencilerin YÖK’ün tanıdığı beyanında yer alan YGS/LYS veya muadil sınavlardan alınmış puan koşulu istenmez olarak belirtilmiştir. Bu sıralandırma kuruluşları;

  • Academic Ranking of World Universities (ARWU),

  • CWTS Leiden Ranking Academic Ranking,

  • QS World University Rankings,

  • Times Higher Education (THE) World University Ranking,

  • University Ranking by Academic Performance (URAP) olarak belirlenmiştir.

Buna göre ilk 1000 üniversite arasında yer alan üniversitelerde eğitim alan öğrencilerin herhangi bir denklik sorunu olmayacaktır. ”Dünyadaki en iyi 500 üniversite” içerisinde 2, ”Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi” içerisinde 7 Macar üniversitesi bulunmaktadır.

Daha detaylı bilgi için Smartacademica ile iletişime geçebilirsiniz.

Geleceğiniz ile ilgili sağlam adımlar atmayı planladığınız her anda yanınızda olmaktan mutluluk duyarım.

Ecem Yapıcı Şeker

 Uluslararası Eğitim Programları Yöneticisi

İletişim: 0 553 593 13 79

info@smartacademica.com

400dpiLogo.png