SMART

ACADEMICA

Adres

Atıfbey Mahallesi 67. Sokak No:33 Amass Residence D:33 Gaziemir İZMİR

İletişim

Bizi Takip Edin

Instagram  |   LinkedIn 

Kanada Üniversiteleri

Ülke Genel Bilgi Kanada

Resmi dili : İngilizce

Başkenti :Ottowa

Nüfusu : 37+ Milyon

Para Birimi : Kanada Doları 

Öğrenciler kaliteli bir eğitim almak ve yabancı dillerini geliştirebilmek için Kanada’yı sıklıkla tercih etmektedir. Sebebi de Kanada’daki üniversitelerin kaliteli olması ve uzun yıllardır da bu alanda hizmet veriyor olmasıdır. 

 

Türk öğrencilerin bu ülkenin gözde okullarına girebilmek için iyi notlara sahip olmaları önemlidir. Kanada’da üniversite okumak için sağlam bir planlama sürecinden geçerek iyi notları edinmiş olmak için başvuru yapmak gerekir. 

 

Kanada Üniversiteleri Eğitim Süresi ve Sistemi

Kanada Üniversiteleri College’lar ve Univesity’ler olarak iki ana grupta bulunmaktadır. Kanada’da üniversite eğitimi birçok bölüm için 4 yıllıktır. Sağlık bilimleri, Hukuk ve bazı teknik alanlarda eğitim süreleri 5 ve 6 yıla kadar uzamaktadır. Eğitim ücretleri genel olarak seçilen eyalet, üniversite ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Kanada’da yükseköğrenim kurumları girişleri genellikle Amerika ile benzerlikler göstermektedir.

Kanada Üniversitelerine doğrudan giriş şartları:

  • Yeterli Düzeyde İngilizce Dil Seviyesi( TOEFL veya IELTS)

  • Belirli bir Seviyenin Üstünde Not Ortalaması (Lise Diploması veya Üniversite Transkripti)

  • Ders dışı Aktiviteler ve CV ( Sosyal faaliyetler, spor faaliyetleri, gönüllülük hizmetleri ve öğrencinin katıldığı yarışmalar vb.)


Kanada’da Üniversitelere Sınavsız Geçiş Koşulları ve dil okulu PATHWAY Programları sayesinde öğrencilerimiz Kanada’daki üniversitelere doğrudan geçiş yapabilecektir. Kanada’nın en prestijli üniversitelerine PATHWAY sayesinde IELTS/TOEFL sınavlarını almadan da bu üniversitelere giriş imkanı bulunmaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgi için danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri YÖK Denkliği

Kanada’daki üniversitelerin akademik başarıları baz alınarak ve dünya listelerindeki sıralamarına bakıldığında çoğunlukla ilk 200’de yer alan üniversiteler göze çarpıyor. QS ve Times Higher Education listelerinde ilk 1000’de yer alan üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır. Kanada’da birçok üniversiteden alacağınız üniversite diploması YÖK onaylı olacaktır ve dünyadaki birçok ülke tarafından tanınacaktır.

400dpiLogo.png