SMART

ACADEMICA

Adres

Atıfbey Mahallesi 67. Sokak No:33 Amass Residence D:33 Gaziemir İZMİR

İletişim

Bizi Takip Edin

Instagram  |   LinkedIn 

Almanya'da Eğitim

Bir çoğumuz disiplinine ve mühendislik becerisine hayran olduğumuz ülke Almanya`da yurt dışı eğitim almayı istemiştir. Almanya'da çoğu bölümde lisans eğitimi 3 yıldır.


Peki Almanya`da üniversite eğitiminin ücretsiz olduğunu biliyor muydunuz? 


Alman üniversitelerin yönetimi eyalet yöneticilerinin elindedir. Eyalet kuralı gereği Berlin`deki tüm üniversiteler ücretsizdir. Diğer eyaletlerdeki üniversitelere ise Türk Yüksek Ögrenim sisteminde olan harçlı sistem söz konusudur. Maksimum 600-700 euro dönemlik ücretlerle Almanya`daki TU9 kategorisinde bulunan (en iyi 9 Alman üniversite ittifakı) üniversitelerde eğitim alabilirsiniz.


Gerekli Koşullar:


Temel koşul Almanya`da okumak istediğiniz bölümü ya da eşdegerini Türkiye'de kazanmış olmanız gerekmektedir.


Minimum b2 seviyesinde Almanca dil bilgisini kanıtlayacak bir sertifikaya sahip olmalisiniz. Eğer dil yeterliliginiz yok ise Almanya`da bulunan dil okullarında Almanca dil eğitiminizi alabilirsiniz. Bu süre icerisinde Smartacademica olarak size dil okulu başvurusu, üniversite şartlı kabulü, vize basvuru dosyasının oluşturulması, tercüme ve noter destegi hizmetlerini sunarız. 


Şartlı Kabul Nedir? (bedingte zulassung) 


Şartli kabul Almanya'da eğitim almak isteyen fakat Almanca dil yeterliliği olmayan ögrenciler icin üniversitelere yapılan ön başvurulardır. Dil yeterliliğini tamamladıktan sonra şartlı kabul belgesi kesin kabule dönüştürülebilir ya da farklı bir üniversiteye direk başvuru yapılabilir. 


Öğrenciler dil yeterliliğini sağladıktan sonra şartlı kabul aldıkları okula, kesin kabul başvurusu yapmak ya da devam etmek zorunda değillerdir. 


Almanya'daki bürokratik işlemlerin uzun sürdüğü gerekçesiyle sartlı kabul başvuruları okullara göre değişmekle birlikte ortalama 6-8 veya 10 hafta içerisinde sonuçlanıp belge gönderilir.

Daha detaylı bilgi için Smartacademica ile iletişime geçebilirsiniz.

Geleceğiniz ile ilgili sağlam adımlar atmayı planladığınız her anda yanınızda olmaktan mutluluk duyarım.

Ecem Yapıcı Şeker

 Uluslararası Eğitim Programları Yöneticisi

İletişim: 0 553 593 13 79

info@smartacademica.com

400dpiLogo.png